Pühalaulu Kool alustab VIII õppeaastat 12. septembril

Pühalaulu Kool alustab VIII õppeaastat 12. septembril kell 17.30. Kuna toimumas on idapoolse välitrepi remont ja keldrisse pääs on suletud, siis koguneb Pühalalu Kool ajutiselt käärkambris. Me kutsume vanu ja uusi sõpru oma tegevusega liituma. Kui keegi kaalub Pühalaulu Kooliga ühinemist või taasühinemist, siis on hea meelde tuletada, et teretulnud on kõik huvilised, ka need, kes arvavad, et nad on ebamusikaalsed või koguni ei pea viisi. Mitte keegi ei ole Pühalaulu Kooli jaoks ebamusikaalne, sest pühalaul ei olegi muusika selle tavalises mõistes. See on Pühakirja keskendunud lausumine, mis on jõukohane igale inimesele ja selle tegevuse kaudu võib muuhulgas avastada endas musikaalsuse sädeme.

Ebamusikaalsus ei ole siinkohal tõesti tõsiseltvõetav argument. Kõik, ma kordan, kõik, kes tõeliselt tahavad pühalaulu õppida saavad õpetust ja abi. Kogemus on näidanud, et püsivus viib siingi sihile. Meie hulgas on juba kogenud pühalauljaid, aga on ka neid, kes teevad alles esimesi samme. Me õpime koos, teineteist toetades ja hoolimata kogemuste ning võimete erinevustest saame kenasti koos tegutseda.

Pühalaulu Kooli eripära seisneb veel selles, et teretulnud on ka need, kes ei saa iganädalaselt osaleda. Kõik inimesed on alati teretulnud ka siis kui nad saavad osaleda harvem. Vajalikke materjale saab nii Pühalaulu Koolist kui meie kodulehelt www.psalmus.eu.

Pühalaulu Kool elustab iidset kirikulaulu traditsiooni, loob keskkonna Jumala armastuse kogemiseks ning hingerahu leidmiseks ja liidab tulijad meie fantastiliselt toredasse sõpruskonda. Pühalaul on eestlasele sobiv enesesse vaatav meditatiivne hingekeel, mille kaudu igaüks saab omal tasasel ja väärikal moel otsida lepitust ja osadust Loojaga.

Mis siis muud kui kirjutage või toksige oma kalendritesse, et 12. septembril 2019, kell 17.30 olete Kaarli kiriku keldris Pühalaulu Kooli VIII õppeaasta esimesel kokkusaamisel. Sellel kaunil päeval on esmakordselt kasutusel tuliuus kirikulaul „Oma lepingule vaata“, mille viisi ja sõnad on kokku kirjutanud Eerik Jõks ja mis kannab pühendust „Kõikidele Pühalaulu Kooli VIII hooaja alustajatele“.

Loe lisa www.psalmus.eu

Küsi lisa eerik@ekn.ee