Pühalaulu Kooli töö jätkub täie hooga

Kallid kaimud pühalaulu sõbrad,

Pühalaulu Kooli töö on VIII õppeaastal kenasti käivitunud ja meie hulka on tulnud uusi toredaid sõpru. Suur tänu teile kõikidele eestikeelse kirikulaulu edendamise eest! Oleme nüüd taas võtnud kätte raamatu “Eesti laulupsalter”, et jätkata psalmide lausumist ja laulmist sealt kus eelmisel aastal pooleli jäi. Meil on plaan teha “Eesti laulupsalter” valmis 2020. aasta septembriks, aga hiljemalt 2020. aasta lõpuks. Tulge siis appi katsetama ja muul viisil kaasa aitama, et see raamat, mille koostamine on nüüdseks väldanud üheksa aastat saaks õnnelikult kaante vahele.

Kellel on kodus “Eesti laulupsaltri” isiklik eksemplar, siis nüüd on just sobiv aeg tulla värskendama selle sisu – raamat on aja jooksul tublisti kaalus juurde võtnud ja teil oleks võimalus oma eksemplari täiendada uute psalmide, toonide ja antifoonidega. Tonaariumi koostamine on jõudnud lõpusirgele ja varsti võime rõõmustada, et kõik planeeritud toonid 1–180 on laulupsaltris olemas.

Tänades kõiki, kes seda suurt ettevõtmist on rahaliselt toetanud, tuletan meelde, et Pühalaulu Kooli tööd ja eriti “Eesti laulupsaltri” koostamist on võimalik toetada ka rahaliselt. Kui võimalik, tehke palun jõukohane annetus: Liturgilise muusika ühing Scandicus, EE651010220005319016 SEB Pank.

Järgmine Pühalaulu Kooli kohtumine toimub 3. oktoobril, kell 17.30 Kaarli kiriku käärkambris. Kuna praegu käib käärkambri ja keldritreppide remont, siis sissepääs kirikusse on Tõnismäe-poolsest küljeuksest. Tere tulemast!

 

Eerik Jõks

Küsi lisa eerik.joks@ema.edu.ee