Pühalaulu Kooli XII õppeaasta pidulik lõpetamine 13. juunil, 18.00, Kaarli kirikus

Kallid kaimud lähedal ja kaugel, armsad kolleegid, õpilased ja sõbrad,

Pühalaulu Kool lõpetab 13. juunil XII õppeaastat. Selleks koguneme Kaarli kirikusse pidulikule koosviibimisele. Kell 18.00 peab Eerik Jõks lühida aruandeettekande lõppevast õppeaastast. Seejärel peame piduliku vespri ja selle lõppedes on võimalus koos tassi kohvi ja suupistetega omavahel mõtteid vahetada.

“Maarjamaa õhtupalvused” prooviväljaanne (Superare Signum 2016). Avatud IV päeva ehk kolmapäeva psalmide juurest. Just seda, viiest psalmist koosnevat komplekti lauldakse-lausutakse 13. juuni vespril.

Pühalaulu Koolist on kujunenud eesti kirikulaulu kõige toimekam ja mahukaimate tulemustega uuendusliikumine. Viimatised teadustööd on avanud täiesti uusi uksi, mis võivad tulevikus pakkuda huvitavaid ja praktilisi vastuseid Eestimaal tegutsevale ristirahvale. Tänaseks on Maarjamaa põrmu peal juba pühalaulu “rakukesi”, kes tegutsevad iseseisvalt. Eesti pühalaulu teooria on segakoori HUIK! ja dirigent Ode Pürgi kaudu ennast tulemuslikult kuuldavaks teinud koorimuusikas.

Seda ja veel paljut muud, mida sõnadesse panna ei õnnestu, saab kuulda ja kogeda 13. juunil, algusega 18.00. Pühalaulu Kooli keskne põhimõte on iga inimese olulisus kirikulaulu mosaiigis. Keegi ei ole kirikulaulus tähtsusetu. MITTE KEEGI EI OLE KIRIKULAULUS TÄHTSUSETU.

Tehkem kaasa ja laulame Issandale Uus Laul.

Eerik Jõks

vaata lisa psalmus.eu

küsi lisa eerik.joks@psalmus.eu